Тротуарна плитка - ФЕМ

Протягом століть люди використовували природний камінь для мощення доріг. Його природна краса , неповторна мозаїка візерунків з кругляка, старанно підібраного майстрами, притягують нас до себе і нині, пропонуючи зануритися в історію, зануритися в атмосферу минулого...

На початку двадцятого століття в розмірене життя міст і сіл нашої країни впевнено стало входити асфальтове покриття. Тоді воно було символом майбутнього, яскравим показником нового життя. Але час нещадний не тільки до людей. І кілометри вічних, як здавалося, асфальтових тротуарів розтріскувалися, вигоряли, покривалися плямами латок, а сірість і одноманітність такого покриття знеособлювала міста. Настав час згадати про старовинні мостові, а прекрасним виходом з становища стала тротуарна плитка .

Цей незвичайний будівельний матеріал став відомим у нас в країні наприкінці минулого століття. З його появою відпала проблема вибору матеріалу для мощення тротуарів , майданчиків, під'їздів до будинків, паркових та велосипедних доріжок, оформлення заміських ділянок. Величезну популярність тротуарна плитка набула завдяки багатому асортименту, різноманітності дизайнерських форм, досить простої технології виробництва і легкості в укладанні.

Наша компанія пропонує Вам широкий вибір тротуарної плитки вітчизняних виробників. Спочатку плитка для тротуарів виготовлялася тільки методом вібролиття. Схематично цей процес виглядає наступним чином: бетонною сумішшю з підвищеним вмістом цементу наповнюються пластикові форми, де вона ущільнюється за допомогою вібрації на спеціальних столах і висушується протягом двох днів. Плитка, виготовлена методом бетонного лиття, економічна, проста у виготовленні і приємна на вигляд. Однак сам технологічний процес її виготовлення впливає на якість виробів не кращим чином. Через підвищене поглинання такою плиткою води зменшується її морозостійкість, скорочуючи тим самим термін її експлуатації. Лита тротуарна плитка швидко стирається і тріскається в тих місцях, де навантаження на неї підвищене. Часто у такої плитки не витримуються заявлені розміри, що значно ускладнює кладку.

Другий, сучасніший метод виготовлення тротуарної плитки, називається вібропресуванням. При цьому способі виробництва на напівсуху бетонну суміш, завантажену в матриці - пуансони, впливають одночасно вібрацією і високим тиском. Тобто форму виробам надає вібропрес. Пуансони мають спеціальні насічки на своїй поверхні, які надають готовій плитці унікальний малюнок, що імітує природні камені і навіть зрізи дерев.

Для приготування бетонної суміші використовують високоякісні інгредієнти - портландцемент М500, пісок і щебінь певних фракцій, а також пластифікатори . Інколи, для підвищення зносостійкості плитки, в суміш вводять волокна поліпропілену або поліаміду, посилюючи тим самим зчеплення між компонентами. Оскільки привабливість тротуарної плитки багато в чому обумовлена ​​її кольоровою гамою, в процесі виробництва використовуються фарбувальні пігменти. Такі пігменти достатньо дорогі, так як вимоги до них пред'являються високі. Вони повинні надавати фарбам стійкість до лужного середовища бетону в процесі виробництва, забезпечувати яскравість і довговічність кольору готової плитки, а також надавати опір впливам навколишнього середовища. Вся тротуарна плитка повинна відповідати певним технічним характеристикам, зазначеним у сертифікатах якості та товарних паспортах з даними лабораторних досліджень. Плитка для тротуарів, яку пропонує Вам наша компанія, сертифікована.

Тротуарна плитка має ряд безперечних переваг перед іншими видами покриттів. Довгий термін служби плитки обумовлений тим, що це все ж таки камінь, нехай і штучний. Йому не страшні перепади температур і великі навантаження. А якщо і трапиться пошкодження плитки, її легко замінити, так як тротуарна плитка має стандартні розміри. Екологічна чистота тротуарної плитки виводить її в лідери серед матеріалів для покриттів. Вона не виділяє отруйні речовини при нагріванні, не заважає природному обміну води і повітря в грунті, не накопичує вологу на своїй поверхні.
Різномаїття форм сучасної тротуарної плитки дозволяє втілити в життя і ефектно подати будь-які дизайнерські рішення, зробити наші міста і селища яскравими, оригінальними і неповторними.