Бордюр тротуарний дорожний, бортовий камінь

Бордюр дорожній борт

Бордюр ( франц. bordure , bord - край ) - смужка, кромка, облямівка, прямі або криві смуги, які обрамляють будь-що (малюнок , тексти) . А в разі дорожнього будівництва - вузькі смуги (плити , бортові камені), які відокремлюють тротуар від декоративних клумб, газону, узбіч або проїжджої частини дороги.

Загальне поняття «бордюр» об'єднує в собі вироби різного призначення. Це і важкий дорожній бортовий камінь, і тротуарний поребрик.

Як вже було сказано на сторінці «поребрик», тротуарний, або дорожній борт застосовується для відділення проїжджої частини від тротуарів і пішохідних доріжок. Як випливає з назви, тротуарний бордюр застосовують для облаштування тротуарів. Бортовий дорожній камінь укладають на тих ділянках доріг, де є високе транспортне навантаження. Важкий автотранспорт при русі неминуче надає силу зміщення будь-якому дорожньому покриттю. Дорожній борт утримує тротуарну плитку і запобігає розкочуванню асфальту. Незамінним тротуарний борт є і в тих випадках, де існує ймовірність наїзду автотранспорту на огороджувальні елементи. Висота борту дозволяє при цьому суттєво підняти рівень тротуару над проїжджою частиною.

Бордюри виготовляють з природного або штучного каменю. Штучний бетонний бордюрний камінь випускається за двома технологіями - вібропресування і вібролиття.

Бордюр тротуарний, вироблений методом сухого вібропресування, відрізняється точно витриманими геометричними формами, тому як виготовляється методом штампування. Через те, що в технологічному процесі використовують напівсуху жорстку суміш, готовий виріб має невеликий початковий вміст води. В результаті газоутворення всередині виробу утворюється повітря, яке, виходячи назовні, утворює капілярні пори. Невелика кількість води зменшує кількість пор в готовому виробі, збільшуючи тим самим термін його служби. Метод вібропресування дає можливість виробляти дорожній бордюр тротуарний з рівною поверхнею, стійкою до стирання, такж і в широкій колірній гамі. Правильно підібраний колір дозволить бордюрному каменю виступити з'єднувальним компонентом між різними будівельними елементами дорожнього покриття. Вібропресовані бетонні бордюри зручні в транспортуванні і легкі в установці. Для монтажу досить занурити його в землю до середини висоти і утрамбувати. Щоб дорожній борт тримався більш міцно, його можна укласти на основу з бетону.

Тротуарний дорожній бордюр, або бордюрний бортовий камінь, який відповідає за формою і кольором ділянці, де він буде використаний, не тільки забезпечить безпеку учасників дорожнього руху, а й стане яскравим елементом ландшафтного дизайну.

Придбати бортовий бордюрний камінь, ціна бордюра у Києві

Графіт
Паприка
Вишня
Гавана
Венге
Оливка
Сірий
Сахара
Перлина
 
-
Борт дорожній
Найменування Довжина, мм Висота, мм Ширина, мм Вага, кг/м2 Ціна, грн
Сірий Кольоровий
БР 100-30-15
вібропресований
1000 300 150 135 167,70 -
БР 100-30-18
вібропресований
1000 300 180 135 173,00 -
БР 100-30-15
залізобетонний
1000 300 150 101 162,40 -
БР 300-60-20
бортовий камінь
3000 600 200 880 1122,50 -

Наша компанія займається продажем повного асортименту тротуарної плитки. Дізнатися ціну, а також придбати бордюр тротуарний дорожній в Києві Ви можете зв'язавшись з нашими менеджерами. Ми дамо Вам повну інформацію про розміри, кольорову гамму, можливості доставки, а також ціни на продукцію, яка Вас зацікавила