Каталог товарів

Що таке тротуарні бордюри та поребрики?

Деякі думають, що поребрик та бордюр - це те саме. Насправді це різні елементи мощення, які мають свої унікальні особливості. Завдяки ним можна ефективно виділити межі практично на будь-якому тротуарному чи іншому покритті.

У чому відмінності та переваги?

Головною відмінністю є призначення. Наприклад, бордюр переважно застосовується для здійснення візуалізації крайньої частини пішохідної зони та дороги для автомобілів. У випадку з поребриком головною функцією є розмежування тротуару та зелених насаджень.

Якщо придбати якісний тротуарний чи дорожній матеріал від надійного виробника, можна розраховувати на масу позитивних характеристик. Серед головних переваг бордюрного каменю можна відзначити доступність та невисоку вартість. Але не можна не відзначити такі параметри:

  • Можливість легко привнести в оформлення ландшафту додаткову привабливість, зробити його цікавішим з естетичної точки зору.
  • Обмеження зон виходить максимально ефективним. Тому можна виділити зону як для пішоходів, так і для автомобілів. Це впливає на рівень безпеки, дає можливість візуально виділити кордони, дотримуватися яких буде набагато легше.
  • Спрощення зонування території, що відіграє важливу роль для використання великої кількості зелених насаджень. Це може стати в нагоді в парках, скверах, на прибудинковій території.
  • Продовжує термін експлуатації тротуарного покриття, причому суттєво. Це пов'язано з тим, що плитку додатково затискається з обох боків, що знижує навантаження, забезпечує захист від опадів та інших подібних чинників. Наявність захисних елементів запобігає виникненню деформаційних процесів.

Як класифікується?

Є кілька основних видів бордюру, які класифікуються залежно від своїх основних характеристик та сфери застосування. Можна виділити такі варіанти:

  • Магістральний, який застосовується у процесі будівництва магістральних шляхів, виконує роль своєрідної розділової смуги. Він характеризується підвищеним рівнем міцності та стійкості до зносу.
  • Тротуарний застосовується для обрамлення клумб, газонів та майданчиків для дітей, може ефективно виконувати декоративні функції на відповідних об'єктах.
  • Дорожній - це корисний елемент для поділу простору між тротуарами та проїжджою частиною на дорозі. Використовується він активно паралельно з укладанням тротуарної плитки для огородження зупинок громадського транспорту, газонів та інших подібних об'єктів.

Можна в окрему категорію виділити декоративний бордюр, який може мати найрізноманітніші кольори, оформлення та інші подібні особливості.

З яких матеріалів виробляється?

Найдорожчим варіантом на сучасному ринку вважається гранітний бордюр, який може виявитися ідеальним компонентом для мощення. Його вартість висока, зате можна розраховувати на тривалий термін експлуатації. Навіть найжорсткіші погодні умови та інші негативні фактори не чинитимуть на нього значного впливу. Тому протягом тривалого часу він зможе зберігати привабливий зовнішній вигляд.

Поребрик із кам'яної крихти користується особливою популярністю, незважаючи на те, що з'явився порівняно недавно. Це поєднання простоти та надійності. Застосовується зазвичай у декоративному оформленні зеленої зони. У плані надійності експлуатації це не найкращий варіант через порівняльну крихкість.

В окрему категорію можна віднести квіткові бордюри, які можуть бути виготовлені із спеціального бетонного розчину. Надається їм практично будь-яка конфігурація, що дозволяє досягти ідеального результату в процесі мощення. При грамотному виборі та використанні ділянка отримує додаткову родзинку, стає більш привабливою з естетичної точки зору. Це відкриває нові можливості для створення оригінального дизайну на присадибних територіях, де є місце для маневрів.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину